Svømmeklubben MK 31
Efterår 2020

Vandtilvænning (tilvæ)

 
Forudsætning: at barnet er renlig og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: At gøre svømmerne fortrolige med vand.
 
 Alder fra 4 år
 
Der er ikke forældre med i vandet! 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2101
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2102
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2104
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2105
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
1201
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2301
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2302
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2303
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2304
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2305
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2501
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2502
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2503
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2601
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Hjælpeinstruktør: Simon Bergendorff,
Afkrydser: Simon Bergendorff,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
2602
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Hjælpeinstruktør: Simon Bergendorff,
Afkrydser: Simon Bergendorff,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
1601
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
Begynder lille bassin (Beg1 )

 
Begynder 1 - det lille bassin:

 
 Forudsætninger :Børn i aldersgruppen 5-8. Dette er svømmeskolens begynder hold - barnet skal være vandtilvænnet og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: at gøre svømmerne fortrolige med vand. At lære svømmerne de mest basale balance og fremdriftsformer.
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2111
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2112
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2113
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2103
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2114
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2115
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2117
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
07.09.2020 14.12.2020 875 kr.
2116
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
07.09.2020 14.12.2020 875 kr.
2212
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2213
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2214
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2215
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1211
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2216
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1212
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1213
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2217
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1214
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1215
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2311
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2312
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2313
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2314
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2315
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2317
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2316
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2318
Onsdag kl. 19:30 - 20:00
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2319
Onsdag kl. 19:30 - 20:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Buch,
Afkrydser: Isabella Buch,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
1511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Lea Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Lea Søgaard,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
1512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Lea Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Lea Søgaard,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
1513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Lea Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Lea Søgaard,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2515
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Dominika Utko, Runa Pedersen,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Runa Pedersen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
1514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Lea Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Lea Søgaard,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2516
Fredag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2611
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
2612
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
2613
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Simon Bergendorff,
Afkrydser: Simon Bergendorff,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
2614
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
05.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2615
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Simon Bergendorff,
Afkrydser: Simon Bergendorff,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
1611
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
2616
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
1612
Lørdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
Begynder store bassin (Beg)

Dette er gruppen for Begynder-holdene i MK 31.
 
Begynder-holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Ofte trænes der på tværs af bassinet, så Instruktørerne har et større overblik over svømmerne.
 
For at kunne starte på et begynderhold  skal man kompetencer som beskrevet i slutmål for Begynder 1
 
Formål: at lære at svømme crawl og ryg crawl.
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
 
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2121
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Dominika Utko, Mia Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Mia Søgaard,
07.09.2020 14.12.2020 675 kr.
2221
Tirsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Mads Balslev Hansen, Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Michael Elliks,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2222
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Mads Balslev Hansen, Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Michael Elliks,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2223
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Mads Balslev Hansen, Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Michael Elliks,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1221
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
1222
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 675 kr.
2322
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2321
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Sif Salomonsen,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2324
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2323
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Sif Salomonsen,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2325
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Sif Salomonsen,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2327
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2326
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Sif Salomonsen,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2328
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
02.09.2020 09.12.2020 675 kr.
2421
Torsdag kl. 16:00 - 16:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Sif Salomonsen,
03.09.2020 10.12.2020 675 kr.
2422
Torsdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Sif Salomonsen,
03.09.2020 10.12.2020 675 kr.
3421
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Mads Balslev Hansen, Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
03.09.2020 10.12.2020 675 kr.
2423
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Sif Salomonsen,
03.09.2020 10.12.2020 675 kr.
2521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2522
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
1521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2523
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2524
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
2525
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
04.09.2020 11.12.2020 675 kr.
1621
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Træner: Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Michael Elliks,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
1622
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Michael Elliks,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
1623
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Michael Elliks,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
1624
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Michael Elliks,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
05.09.2020 12.12.2020 675 kr.
Let Øvet ()

Dette er gruppen for Let Øvet holdene i MK 31.
 
Let Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for begynder.
 
Formål:  At lære svømmerne at svømme bryst og vendinger i crawl, rygcrawl og bryst
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2131
Mandag kl. 18:30 - 19:15
Træner: Dominika Utko, Mia Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Mia Søgaard,
07.09.2020 14.12.2020 875 kr.
2231
Tirsdag kl. 16:30 - 17:15
Træner: Mads Balslev Hansen, Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Michael Elliks,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
01.09.2020 15.12.2020 875 kr.
2232
Tirsdag kl. 17:15 - 18:00
Træner: Mads Balslev Hansen, Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Michael Elliks,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
01.09.2020 15.12.2020 875 kr.
1231
Tirsdag kl. 17:30 - 18:15
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 875 kr.
1232
Tirsdag kl. 18:15 - 19:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 875 kr.
2331
Onsdag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2332
Onsdag kl. 17:15 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Cecilie Hjarsø,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2333
Onsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2334
Onsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2335
Onsdag kl. 18:30 - 19:15
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Sif Salomonsen,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2337
Onsdag kl. 19:00 - 19:45
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2336
Onsdag kl. 19:15 - 20:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Sif Salomonsen,
02.09.2020 09.12.2020 875 kr.
2431
Torsdag kl. 17:30 - 18:15
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Sif Salomonsen,
03.09.2020 10.12.2020 875 kr.
3431
Torsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Mads Balslev Hansen, Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
03.09.2020 10.12.2020 875 kr.
2432
Torsdag kl. 18:15 - 19:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Sif Salomonsen,
03.09.2020 10.12.2020 875 kr.
2531
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat,
04.09.2020 11.12.2020 875 kr.
1531
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
04.09.2020 11.12.2020 875 kr.
2532
Fredag kl. 17:45 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat,
04.09.2020 11.12.2020 875 kr.
1532
Fredag kl. 17:45 - 18:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
04.09.2020 11.12.2020 875 kr.
1631
Lørdag kl. 16:30 - 17:15
Træner: Michael Elliks,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Michael Elliks,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
05.09.2020 12.12.2020 875 kr.
Øvet (Øve)

Dette er gruppen for Øvet holdene i MK 31.
 
Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for let øvet.
 
Formål: At lære svømmeren at svømme fly og forberede svømmeren på det videre forløb i MK31
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
 
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2141
Mandag kl. 19:15 - 20:00
Træner: Dominika Utko, Mia Søgaard,
Hjælpeinstruktør: Dominika Utko,
Afkrydser: Dominika Utko, Mia Søgaard,
07.09.2020 14.12.2020 875 kr.
1241
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 975 kr.
2341
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen,
02.09.2020 09.12.2020 975 kr.
3441
Torsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Mads Balslev Hansen, Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
03.09.2020 10.12.2020 875 kr.
2541
Fredag kl. 17:00 - 18:00
Træner: Mia Søgaard,
Afkrydser: Mia Søgaard,
04.09.2020 11.12.2020 975 kr.
Teenage (Tee)

Dette er gruppen for Teenage holdene i MK 31.
 
Teenage holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
Disse hold er for svømmere der er har gået i flere sæsoner, men som ikke ønsker at træde ind i Konkurrence afdellingen.
Spørg evt. din instruktør om mere information om dette hold, og dets niveau.
Teenage Puls/Teknik
Teenage Adventure
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2351
Onsdag kl. 20:00 - 21:45
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Hjalmar Elmegaard,
Afkrydser: Hjalmar Elmegaard, Jan Høyer,
02.09.2020 09.12.2020 975 kr.
Elite plus (Eli-p)

Elite plus 
Klubbens bedste svømmere
træner sammen med vores andre Elite svømmere
8-9 gange om ugen 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
E-+
Mandag kl. 16:30 - 17:30
Tirsdag kl. 17:15 - 18:00
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 18:00 - 20:00
Fredag kl. 16:30 - 17:30
Fredag kl. 18:00 - 20:00
Lørdag kl. 12:30 - 14:00
Søndag kl. 11:00 - 13:00
Træner: Anders Licht jensen, Pernille Juel,
Instruktør: Anders Licht jensen, Pernille Juel,
Afkrydser: Anders Licht jensen, Pernille Juel,
01.09.2020 15.12.2020 3900 kr.
Elite  (Elite)

Elite
Træner sammen med Elite plus 8-9 gange om ugen 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Elit
Mandag kl. 17:30 - 18:30
Tirsdag kl. 16:30 - 17:15
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 06:00 - 08:00
Torsdag kl. 18:30 - 20:00
Fredag kl. 06:15 - 08:00
Fredag kl. 17:30 - 18:30
Træner: Anders Licht jensen, Pernille Juel,
Instruktør: Anders Licht jensen, Pernille Juel,
Afkrydser: Anders Licht jensen, Pernille Juel,
01.09.2020 15.12.2020 2200 kr.
Konkurrence K4 (K4)

K4
Træner 2 gange om ugen
Tirsdag i Sundbybadet
Lørdag i Frankrigsgade svømmehal
Holdet henvender sig til børn der ønsker at træne flere gange om ugen og udfordres med mere teknisk viden.
Yngste svømmere af vores talent skole.
Svømmerne udvælges af trænerne.
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K4
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Lørdag kl. 16:00 - 17:30
Træner: August Hertz Bugge,
Hjælpeinstruktør: Mille Høvring,
Afkrydser: Mille Høvring,
01.09.2020 15.12.2020 1100 kr.
Aspirant hold piger (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af  trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun piger 
 

Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
pige
Mandag kl. 17:15 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Simon Bergendorff,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Simon Bergendorff,
07.09.2020 14.12.2020 875 kr.
Aspirant hold drenge (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun drenge
 

Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
dren
Mandag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Simon Bergendorff,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Simon Bergendorff,
07.09.2020 14.12.2020 875 kr.
Voksen motion begynder/øvet (V mot)

Lær at svømme, så du er klar til sommeren/vinterens udfordringer
Der undervises på flere forskellige niveauer, alt efter kunnen og formåen!
Teknikken forbedres og din udholdenhed øges
Alle 4 stilarter indgår i programmet
Dygtige instruktører står på kanten klar til at hjælpe dig på vej!
 
 
 Undervisning Tirsdage 20,30-22,00 i Sundbybadet
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
V mo
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Sif Salomonsen,
01.09.2020 15.12.2020 975 kr.