Svømmeklubben MK 31
Efterår 2018

Vandtilvænning (tilvæ)

 
Forudsætning: at barnet er renlig og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: At gøre svømmerne fortrolige med vand.
 
 Alder fra 4 år
 
Der er ikke forældre med i vandet! 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2101
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Nathalie Kit,
Afkrydser: Nathalie Kit,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2102
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Nathalie Kit,
Afkrydser: Nathalie Kit,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2104
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Nathalie Kit,
Afkrydser: Nathalie Kit,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2105
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Nathalie Kit,
Afkrydser: Nathalie Kit,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
1201
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Signe Stærmose,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Signe Stærmose,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2301
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Jan Høyer,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2302
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Jan Høyer,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2303
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Jan Høyer,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2304
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Jan Høyer,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2305
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Jan Høyer,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2501
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2502
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2503
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2601
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
Afkrydser: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
2602
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
Afkrydser: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
1601
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Svømmeskole Leder: Nicolina sommer Schrøder ,
Træner: Nicolina sommer Schrøder ,
Afkrydser: Nicolina sommer Schrøder ,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
Begynder lille bassin (Beg1 )

 
Begynder 1 - det lille bassin:

 
 Forudsætninger :Børn i aldersgruppen 5-8. Dette er svømmeskolens begynder hold - barnet skal være vandtilvænnet og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: at gøre svømmerne fortrolige med vand. At lære svømmerne de mest basale balance og fremdriftsformer.
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2111
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2112
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2113
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2103
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Nathalie Kit,
Afkrydser: Nathalie Kit,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2114
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2115
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2117
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
03.09.2018 17.12.2018 875 kr.
2116
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Nathalie Kit,
Afkrydser: Nathalie Kit,
03.09.2018 17.12.2018 875 kr.
2212
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2213
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2214
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2215
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1211
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Signe Stærmose,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Signe Stærmose,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2216
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1212
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Signe Stærmose,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Signe Stærmose,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1213
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Signe Stærmose,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Signe Stærmose,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2217
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1214
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Signe Stærmose,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Signe Stærmose,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1215
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Signe Stærmose,
Hjælpeinstruktør: Enna Rouat,
Afkrydser: Enna Rouat, Signe Stærmose,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2311
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2312
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2313
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2314
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2315
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2317
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2316
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Hjælpeinstruktør: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
Afkrydser: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2318
Onsdag kl. 19:30 - 20:00
Hjælpeinstruktør: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
Afkrydser: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
05.09.2018 13.12.2018 675 kr.
2319
Onsdag kl. 19:30 - 20:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Hjælpeinstruktør: Olina Svendsen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen, Olina Svendsen,
05.09.2018 13.12.2018 675 kr.
1511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
Afkrydser: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
1512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
Afkrydser: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
1513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
Afkrydser: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2515
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
1514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
Afkrydser: Lea Søgaard, Runa Pedersen,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2516
Fredag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
07.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2611
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Nicholas Schrøder,
Afkrydser: Nicholas Schrøder, Signe Løvborg Hansen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
2612
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Nicholas Schrøder,
Afkrydser: Nicholas Schrøder, Signe Løvborg Hansen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
2613
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
Afkrydser: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
2614
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Nicholas Schrøder,
Afkrydser: Nicholas Schrøder, Signe Løvborg Hansen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
2615
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
Afkrydser: Lea Søgaard, Mia Søgaard,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
1611
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Svømmeskole Leder: Nicolina sommer Schrøder ,
Træner: Nicolina sommer Schrøder ,
Afkrydser: Nicolina sommer Schrøder ,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
2616
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Nicholas Schrøder,
Afkrydser: Nicholas Schrøder, Signe Løvborg Hansen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
1612
Lørdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Nicolina sommer Schrøder ,
Træner: Nicolina sommer Schrøder ,
Afkrydser: Nicolina sommer Schrøder ,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
Begynder store bassin (Beg)

Dette er gruppen for Begynder-holdene i MK 31.
 
Begynder-holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Ofte trænes der på tværs af bassinet, så Instruktørerne har et større overblik over svømmerne.
 
For at kunne starte på et begynderhold  skal man kompetencer som beskrevet i slutmål for Begynder 1
 
Formål: at lære at svømme crawl og ryg crawl.
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
 
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2121
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Mia Søgaard,
Afkrydser: Mia Søgaard,
03.09.2018 17.12.2018 675 kr.
2221
Tirsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2222
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2223
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1221
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Line Brendes,
Hjælpeinstruktør: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov, Line Brendes,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
1222
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Line Brendes,
Hjælpeinstruktør: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov, Line Brendes,
04.09.2018 18.12.2018 675 kr.
2321
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
Afkrydser: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2322
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Saga Hjartardottir,
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen, Saga Hjartardottir,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2323
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
Afkrydser: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2324
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Saga Hjartardottir,
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen, Saga Hjartardottir,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2325
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
Afkrydser: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2326
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
Afkrydser: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2327
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
Afkrydser: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
2328
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
Afkrydser: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
05.09.2018 12.12.2018 675 kr.
3421
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
06.09.2018 13.12.2018 675 kr.
2521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2522
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Kristian Otto Aabak Kristoffersen,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Kristian Otto Aabak Kristoffersen,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
1521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Nicolina sommer Schrøder ,
Træner: Nicolina sommer Schrøder ,
Afkrydser: Nicolina sommer Schrøder ,
07.09.2018 13.12.2018 675 kr.
2523
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
2524
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
1532
Fredag kl. 17:45 - 18:30
Svømmeskole Leder: Nicolina sommer Schrøder ,
Træner: Nicolina sommer Schrøder ,
Afkrydser: Nicolina sommer Schrøder ,
07.09.2018 13.12.2018 875 kr.
2525
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt,
Afkrydser: Maria Reinwaldt,
07.09.2018 14.12.2018 675 kr.
1623
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Josephine Sommer Olsen,
Afkrydser: Josephine Sommer Olsen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
1621
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Andreas Bæk Norup,
Hjælpeinstruktør: Andreas Bæk Norup, Olina Svendsen,
Afkrydser: Andreas Bæk Norup, Olina Svendsen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
1622
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Andreas Bæk Norup,
Hjælpeinstruktør: Andreas Bæk Norup, Olina Svendsen,
Afkrydser: Andreas Bæk Norup, Olina Svendsen,
01.09.2018 15.12.2018 675 kr.
Let Øvet ()

Dette er gruppen for Let Øvet holdene i MK 31.
 
Let Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for begynder.
 
Formål:  At lære svømmerne at svømme bryst og vendinger i crawl, rygcrawl og bryst
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2131
Mandag kl. 17:15 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Marina Marmetschke,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Marina Marmetschke,
03.09.2018 17.12.2018 875 kr.
2231
Tirsdag kl. 16:30 - 17:15
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
04.09.2018 18.12.2018 875 kr.
2232
Tirsdag kl. 17:15 - 18:00
Træner: Sarah Brylov,
Afkrydser: Sarah Brylov,
04.09.2018 18.12.2018 875 kr.
1231
Tirsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Line Brendes,
Hjælpeinstruktør: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov, Line Brendes,
04.09.2018 18.12.2018 875 kr.
1232
Tirsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Line Brendes,
Hjælpeinstruktør: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov, Line Brendes,
04.09.2018 18.12.2018 875 kr.
2331
Onsdag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
Afkrydser: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
05.09.2018 12.12.2018 875 kr.
2332
Onsdag kl. 17:15 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
Afkrydser: Anna Kathrina Aabak Kristoffersen, Enna Rouat,
05.09.2018 12.12.2018 875 kr.
2333
Onsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Saga Hjartardottir,
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen, Saga Hjartardottir,
05.09.2018 12.12.2018 875 kr.
2334
Onsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Saga Hjartardottir,
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen, Saga Hjartardottir,
05.09.2018 12.12.2018 875 kr.
2335
Onsdag kl. 18:30 - 19:15
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
Afkrydser: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
05.09.2018 12.12.2018 875 kr.
2336
Onsdag kl. 19:15 - 20:00
Hjælpeinstruktør: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
Afkrydser: Maria Reinwaldt, Mia Søgaard,
05.09.2018 12.12.2018 875 kr.
3431
Torsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
06.09.2018 13.12.2018 875 kr.
2531
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Kristian Otto Aabak Kristoffersen,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Kristian Otto Aabak Kristoffersen,
07.09.2018 14.12.2018 875 kr.
1531
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Svømmeskole Leder: Nicolina sommer Schrøder ,
Træner: Nicolina sommer Schrøder ,
Afkrydser: Nicolina sommer Schrøder ,
07.09.2018 13.12.2018 875 kr.
2532
Fredag kl. 17:45 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Kristian Otto Aabak Kristoffersen,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Kristian Otto Aabak Kristoffersen,
07.09.2018 14.12.2018 875 kr.
1631
Lørdag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Josephine Sommer Olsen, Olina Svendsen,
Afkrydser: Josephine Sommer Olsen, Olina Svendsen,
01.09.2018 15.12.2018 875 kr.
Øvet (Øve)

Dette er gruppen for Øvet holdene i MK 31.
 
Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for let øvet.
 
Formål: At lære svømmeren at svømme fly og forberede svømmeren på det videre forløb i MK31
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
 
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2141
Mandag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch, Marina Marmetschke,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Marina Marmetschke,
03.09.2018 17.12.2018 875 kr.
2142
Mandag kl. 17:00 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Mia Søgaard,
Afkrydser: Mia Søgaard,
03.09.2018 17.12.2018 975 kr.
1241
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Line Brendes,
Hjælpeinstruktør: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov, Line Brendes,
04.09.2018 18.12.2018 975 kr.
2341
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Saga Hjartardottir,
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen,
Afkrydser: August Terp Larsen, Saga Hjartardottir,
05.09.2018 12.12.2018 975 kr.
3441
Torsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Signe Løvborg Hansen,
Hjælpeinstruktør: Mia Caroline Andersen,
Afkrydser: Mia Caroline Andersen, Signe Løvborg Hansen,
06.09.2018 13.12.2018 875 kr.
2541
Fredag kl. 17:00 - 18:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2018 14.12.2018 975 kr.
Teenage (Tee)

Dette er gruppen for Teenage holdene i MK 31.
 
Teenage holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
Disse hold er for svømmere der er har gået i flere sæsoner, men som ikke ønsker at træde ind i Konkurrence afdellingen.
Spørg evt. din instruktør om mere information om dette hold, og dets niveau.
Teenage Puls/Teknik
Teenage Adventure
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2351
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Instruktør: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch, Jan Høyer,
05.09.2018 12.12.2018 975 kr.
2551
Fredag kl. 18:00 - 19:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2018 14.12.2018 975 kr.
Vat/CPH (CPH)

MK31 trænings fællesskab med VAT
Træningen foregår i Bellahøj svømmestadion
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
CPH
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 18:00 - 20:00
Fredag kl. 18:00 - 20:00
Lørdag kl. 12:30 - 14:00
Søndag kl. 11:00 - 13:00
Træner: Anders Licht jensen, Marco Loughran,
Instruktør: Anders Licht jensen,
Afkrydser: Anders Licht jensen, Marco Loughran,
06.09.2018 13.12.2018 2400 kr.
VAT/CPH aktivitetsbidrag (Aktiv)


VAT/CPH aktivitetsbidrag
dækker stævne tilmeldinger, forplejning under stævner mv.
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
53
Onsdag kl. 08:00 - 08:45
Træner: Anders Licht jensen,
Instruktør: Anders Licht jensen,
Afkrydser: Anders Licht jensen,
05.09.2018 12.12.2018 1500 kr.
Konkurrence K1 (K1)

K1 er 1. holdet i svømmeklubben MK 31 
 
Vi træner fra 5-8 gange om ugen alt efter hvor gammel man er, hvor længe man har svømmet på holdet og vores vurdering.
 
Vi træner mandag, tirsdag, torsdag, fredag, lørdag og søndag 
 
Vi deltager i flere stævner om året og tager på træningslejre ind/udland for at få det maximale ud af træningen. 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
k1
Mandag kl. 18:00 - 20:00
Tirsdag kl. 16:30 - 18:00
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 06:00 - 08:00
Fredag kl. 06:15 - 08:00
Fredag kl. 16:30 - 18:30
Lørdag kl. 14:30 - 17:00
Træner: Marco Loughran, Pernille Juel,
Instruktør: Pernille Juel,
Hjælpeinstruktør: Cecilie Holten,
Afkrydser: Cecilie Holten, Marco Loughran, Pernille Juel,
03.09.2018 17.12.2018 1700 kr.
Konkurrence K2 (K2)

K2 er MK31s andet konkurrence hold.
De træner 4-5 gange om ugen:
Mandag i Sundbybadet kl. 18.00-20.00
Tirsdag i Frankrigsgade kl. 18:00-20:00 
Onsdag i Bellahøj kl. 18.00-20.00
Torsdag i Sundby Bad kl. 06:00-08.00
Lørdag i Sundby Bad  kl. 15:30-17:30
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K2
Mandag kl. 18:00 - 20:00
Tirsdag kl. 18:00 - 20:00
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 06:15 - 08:00
Lørdag kl. 14:30 - 17:00
Træner: Esben Norup, Julie Aglund Lauridsen,
Afkrydser: Esben Norup, Julie Aglund Lauridsen,
03.09.2018 17.12.2018 1500 kr.
Konkurrence K3 (K3)

Konkurrence hold 3
træner 3 gange om ugen
Mandag kl. 19,00-20,30 i Frankrigsgade
Torsdag kl. 18,30-20,00 i Frankrigsgade 
Lørdag kl. 16,30-17,30 i Frankrigsgade
Holdet er baseret på en glidende overgang fra Talentholdet til konkurrence holdene
hvor der vil blive lagt vægt på mere teknisk svømning.
Forventlig niveau, kendskab til alle 4 svømme arter.
Trænerne udvælger svømmerne til dette hold.
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K3
Mandag kl. 19:00 - 20:30
Torsdag kl. 18:30 - 20:00
Lørdag kl. 16:00 - 17:30
Træner: Andreas Bæk Norup,
Hjælpeinstruktør: Andreas Bæk Norup,
Afkrydser: Andreas Bæk Norup,
03.09.2018 17.12.2018 1300 kr.
Talent Hold (Thold)

Talent hold
Træner 2 gange om ugen
Tirsdag i Sundbybadet
Lørdag i Frankrigsgade svømmehal
Holdet henvender sig til børn der ønsker at træne flere gange om ugen og udfordres med mere teknisk viden.
Yngste svømmere af vores talent skole.
Svømmerne udvælges af trænerne.
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Thol
Tirsdag kl. 18:00 - 18:45
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Lørdag kl. 16:30 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Helena Bjerregaard Marmetschke, Josephine Sommer Olsen,
Afkrydser: Josephine Sommer Olsen,
04.09.2018 18.12.2018 1100 kr.
Aspirant hold piger (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af  trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun piger 
 

Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
pige
Mandag kl. 17:15 - 18:00
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen, Daniel Brylov, Helena Bjerregaard Marmetschke,
Afkrydser: August Terp Larsen, Daniel Brylov,
03.09.2018 17.12.2018 875 kr.
Aspirant hold drenge (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun drenge
 

Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
dren
Mandag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: August Terp Larsen, Daniel Brylov, Helena Bjerregaard Marmetschke,
Afkrydser: August Terp Larsen, Daniel Brylov,
03.09.2018 17.12.2018 875 kr.
X-svømmere og trænere  (x-svø)

Holdet består af  X-K-svømmere og trænere som ønsker at bevare det sociale fælleskab og glæden ved at svømme.
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
X-sv
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Andreas Bæk Norup, Mads Jensen,
Hjælpeinstruktør: Andreas Bæk Norup, August Terp Larsen,
Afkrydser: Andreas Bæk Norup, August Terp Larsen, Mads Jensen,
04.09.2018 18.12.2018 450 kr.
Voksen motion begynder/øvet (V mot)

Lær at svømme, så du er klar til sommeren/vinterens udfordringer
Der undervises på flere forskellige niveauer, alt efter kunnen og formåen!
Teknikken forbedres og din udholdenhed øges
Alle 4 stilarter indgår i programmet
Dygtige instruktører står på kanten klar til at hjælpe dig på vej!
 
 
 Undervisning Tirsdage 20,30-22,00 i Sundbybadet
 
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
V mo
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Andreas Bæk Norup,
Hjælpeinstruktør: Andreas Bæk Norup, August Terp Larsen,
Afkrydser: Andreas Bæk Norup, August Terp Larsen,
04.09.2018 18.12.2018 975 kr.
Passiv medlem (PM)

Passiv medlemsskab kan benyttes af alle som vil støtte MK31 i deres arbejde,
for at lære børn og unge at svømme
Holdnr. Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
pm
Onsdag kl. 06:00 - 06:45
Afkrydser: Marianne Jensen,
05.09.2018 12.12.2018 50 kr.